Блумберг: 2030 автомобили споделување ќе стане мејнстрим автомобилската индустрија се соочува со трансформација

Според британски “Дејли мејл”, објави на 11 октомври, Блумберг објави извештај, се очекува до 2030 година, охрабрување на владата и стимуланси, електрични автомобили, а бројот на авто-возење автомобили ќе продолжи да расте, или со автомобил-сервис за споделување на ќе доминира на пазарот. Оваа иницијатива не само што ќе се намали штетните гасови, исто така, може […]

Првиот простор Asgardian Основана земјата

Според британски “Дејли мејл”, објави на 12 октомври, 11, на меѓународен тим на научници најавија основањето на првите земји во вселената, по име Asgardia, со цел да се заштити планетата од катастрофални удари на астероиди, проектот првите чекори во текот на следната година да лансира сателит. Покрај тоа, од сега па натаму, луѓето да се […]

Квантна науката експериментален сателит “Mozi број” во орбитата тестирање добро напредува

податоци Слика: Кина го разви првиот во светот квантната научен експеримент сателитска Дописниците на 12 октомври од Кинеската академија на науките дозна дека квантната науката експериментална сателитска прв во Кина & ldquo; Mozi број & ldquo; по успешното лансирање од 16 август оваа година, сега е работа е на орбита тестови, сателитска платформа во моментов […]

Shenzhou 11 ќе започне 17 октомври

Според CCTV цитираше “Пекинг тајмс”, објави на 12 октомври и 11-ти екипаж вселенско летало Shenzhou програмата ќе започне на 17-ти октомври во Jiuquan Сателитски Стартување центар Long March II ракета ФГ11 лет мултиплицираат група се состои од две машки астронаутите состав. Според UNM Clothing научиле, по Shenzhou 11 орбитата по орбитата фаза модулација, рандеву и […]

Кои се придобивките од трчање

пионерска студија покажа дека глувците повреди на мозокот може да предизвика водењето на молекулата за да се произведе оваа молекула може да поправка на мозочното ткиво, и го продолжи животот на овие глувци. Истражувачите се надеваат дека овие наоди може да инспирира иновативни терапии развиени одредени невродегенеративни болести. истражување на повреди на мозокот кај глувци […]

нови насоки за спречување corns и calluses

Универзитетот Кембриџ истражувачите направиле првиот чекор во нов метод на лекување на развој на дијабетес тип 1, ако е успешна, ќе значи крај за да се постави за судбината на болести влијаат редовно инсулински инјекции, кои многу пациенти се деца . Тип 1 дијабетес е една од најчестите хронични болести на децата, на брзиот пораст […]

Juno летало на Јупитер Аурора снима “чудна бучава”

II-V.com Како што е прикажано, тоа е 27 август & ldquo; Juno & ldquo; сонда фотографирани Јупитер, неодамна пристигна од два часа подоцна, кога детекторот растојание Јупитер 195.000 км. Во овој прелети снимени во текот на радио бранови зрачење Јупитер ослободување Аурора. Според британски Daily Mail објави неодамна & ldquo; Juno & ldquo; кога сондата […]

Научниците откриваат нови џуџеста планета надвор од Плутон

многу комети потекнува од Кајперовиот појас и Ортовиот облак, но нивните орбити овална ќе повлечете ги на сонце, иако тоа е генерално се смета за надворешните региони на Сончевиот систем се состои главно од мали небесни тела составени од Плутон. Според странските медиуми, во семејна фотографија во Сончевиот систем, додавање на ново лице. Во прилог […]

Благородни метали од Земјата пред 4,45 милијарди години, голема планета судир

Научниците долго време се шпекулира на Земјата злато и други благородни метали може да се формираат неколку мали настан метеорит влијание, но една нова студија предизвици во теоријата дека голем судир на Земјата со друга планета Земјата може да произведе сите скапоцени метали. Според британски Daily Mail објави дека долго време, научниците шпекулираат благородни метали […]

Истражувањата покажаа дека фетусот чукање на срцето, за прв пат се појави во првите 16 дена од бременоста

статистички податоци покажуваат дека Велика Британија на секои 180 живородени деца, имаше еден случај на вродени срцеви заболувања, што е еквивалентно на новата 4000 година, нови 12 пациенти со вродени срцеви заболувања секој ден. Според британски Daily Mail објави дека, во моментов, една нова студија покажува дека фетусот чукање на срцето, за прв пат се […]