Население студии спроведени во Јужна Африка ќе има население од 500.000

Јужна Африка Лимпопо учениците. студија за следење на населението во земјата се врши во руралните средини. (Извор: Ndlovu / Sowetan / Гало Слики / Getty Images) денеска објави Јужноафриканската влада ќе се прошири на постоечките демографски истражувања во земјата, за да се создаде ќе стане Африка такви студии во повеќето cigarettes Sale големи проекти & […]

болест клинички испитувања на клучен фрустрација Ниман Пикова беше игнориран

NIH Клиничкиот центар е клиничко испитување локација соработник НДК. Сепак, кога ќе се појават компликации, тестот беше запрен. (Извор: Националните институти за здравство) кога американскиот Национален институт за здравје (НИХ) деканот Френсис Колинс пред пет години, предложи формирање на нов медицински центар во трансформираната NIH, тој беше повеќе од доволен предизвик. Поранешниот извршен директор Мерк […]

Млади јајниците на глувци да ја поврати својата младост

млади тајна? Извор: BSIP VEM / наука Фото Library држи јајниците или да се спречи стареењето женски тајна. Ќе го замени постарите глувци јајниците млади глувци јајниците се чини да се јават на ефектите на стареење женските глувци имунолошкиот систем и метаболички системи, така што нивниот живот станува подолго. Луѓето ќе го добиете истиот придобивките […]

IPS клетки се излечи болести на срцето видите мајмун ефект

Според Тајван & ldquo; КНА & rdquo; 11 октомври објави дека истражувачкиот тим на јапонската Shinshu Универзитетот користат индуцирани плурипотентни матични клетки (IPS клетки) подготвени кардиомиоцитите трансплантирани страдаат од миокарден инфаркт мајмуни резултира подобрување на симптомите, како прва во светот . Според NHK пријавени од страна на вонреден професор Чај Yuji предводена истражувачки тим објави […]

НАСА разви “моќ завој”

Според Њу Делхи, Индија ТВ веб-сајт објави на 10 октомври, на американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) има развиено нови високо-технолошки материјали, преку создавање на значително да го забрза заздравувањето на раните. објави дека во бестежинската состојба на вселената, протокот на крв во телото на човекот и постоењето на светот на разликата на Земјата […]

Русија најновите астронаут протези развиените робот

Според “рускиот весник” 11 Октомври порака, рускиот истражувачки лаборатории и силата на моторот фабрика Самара Универзитетскиот колеџ развија протетски робот астронаут, може да изгледа како човечка рака, како и вештачки материјали во прстите и зглобовите. две раце на робот ќе биде во можност да се користи вештачка кожа со вградени сензори самите да одредуваат обликот […]

Иранскиот брег најпрво беше откриена ретки живороден отровни змии

Според извештајот на американскиот Fox News објави на 10 октомври, иранскиот брег во рибарски брод да се фати ретко отровни змии, и ова е првото откритие на овој вид иранските територијални води. Според извештаите, ова е прв морска змија најде во Заливот на Оман (Гу Cigar Store LF Оман) и 250 милји (околу 402 километри) […]

Касини заробени најновите сликата на Сатурн

Според индиските Zeenews News Network 11 октомври објави дека неодамна САД Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) на & ldquo; Касини & ldquo; мисија Сатурн истражување направи нов напредок, & ldquo; Касини & ldquo; испрати научниците Враќање кон темната страна на Сатурн сликата. Тоа беше објавено дека на сондата Касини наскоро ќе заврши последната задача […]

Стравот предизвикани од космичкото зрачење астронаутите до Марс деменција

новинска агенција Ксинхуа, Вашингтон, 10 октомври – Астронаутите направи оваа работа многу луѓе завист. Но, американските истражувачи 10, пишува во британското списание “Наука извештај”, космичкото зрачење може да биде астронаути на Марс за вршење на мозокот предизвикува долгорочна штета, тешки случаи може дури и деменција проблеми. финансиран од страна на НАСА, американската училиште, Ирвин, Калифорнија […]

Недостатокот на сон може да доведе до она што

Според Њу Делхи, Индија ТВ веб-страница извештај 9 октомври, Нов Јужен Велс и Универзитетот на студии Глазгов покажа дека недостатокот на соодветна сон може да влијае на точноста препознавање на лице, што е редот и законот и форензички работа е значајна, но сепак, оние кои немаат оние кои спијат на донесувањето на нивните одлуки се […]